Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
7.45, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Rekolekcje szkolne PDF Drukuj

 

W dniach od 16 do 18 III odbywały się w naszej parafii rekolekcje szkolne. Prowadził je ks. Tomasz Ceniuch. Trzy dni w tematyce miłości: "Miłość do Boga, miłość do człowieka i miłość w praktyce". A drugi dzień był dniem rozjazdowym. Miejscami odwiedzin były: katedra, Stołczyn z domem Sióstr Uczennic Krzyża, Golęcino z hospicjum i Bulwar Gdański z domem Sióstr Kalkucianek. Oto kilka fotek.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
20 lat Caritasu w parafii na Skolwinie PDF Drukuj

 

Parafialny Zespół Caritas parafii pw. Chrystusa Króla w Szczecinie Skolwinie powstał 3 III 1995 r. Do Bożej służby ubogim zainspirował nas śp. ks. Piotr Pryma. Dziś stanowimy grupę jedenastoosobową, wspieraną przez młodych wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Koło to dało początek ruchowi SKC w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Roku Świętym 2000. Członkowie koła, uczniowie Zespołu Szkół Nr 10, popularyzują dzieło Caritas, przede wszystkim jednak w ramach wolontariatu wzrastają duchowo zgodnie z ideą chrześcijańskiego miłosierdzia. Koło jest miejscem i sposobem wewnętrznego bogacenia młodych. Uczy wrażliwości, bezinteresowności, serdeczności i przyjaźni. Co roku PZC organizuje młodym wolontariuszom kilkudniowy wypoczynek nad morzem połączony z formacją duchową.

 

Galeria - kliknij zdjęcie


Od dwudziestu lat świadczymy pomoc potrzebującym, bez względu na ich wyznanie i przekonania. Podejmujemy wszystkie akcje prowadzone przez Caritas – Polska. Zdobywamy fundusze na zakup średnio 70 świątecznych paczek żywnościowych dla rodzin (rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne, baranki wielkanocne, stroiki świąteczne, palmy, kwestujemy w sklepach). Dla seniorów organizujemy uroczystą wieczerzę wigilijną, podczas której oprawę artystyczną przygotowują dzieci, raz uczynił to zespół seminarzystów „Clerboyss”. Z naszej inicjatywy parafianie przy wsparciu ludzi o wrażliwym sercu (Akademia Morska, Szpital na Golęcinie, Polska Misja Katolicka w Berlinie) przygotowują paczki od św. Mikołaja dla około 200 dzieci. Corocznie wyposażamy 30 -40 dzieciakom „Plecak pełen uśmiechu”. Rekrutujemy dzieci na nieodpłatny wypoczynek letni. Przed laty angażowaliśmy się również w pracę wychowawczą podczas kolonii. Sukcesywnie pośredniczymy w zaopatrywaniu potrzebujących w odzież, meble, sprzęt AGD. Odzież przekazujemy też noclegowni Caritas przy ul. Nehringa. Uczestniczymy w kwestach przykościelnych na rzecz ofiar klęsk żywiołowych. Prowadzimy rozdawnictwo żywności w ramach programu PEAD. Skutecznie pomogliśmy dzieciom dotkniętym chorobą – Radkowi, Karolinie i Pawłowi.

Dbamy o stan naszego ducha, uczestniczymy w rekolekcjach, pielgrzymkach, spotkaniach organizowanych dla wolontariuszy Caritas. Dzieci uczestniczyły w gnieźnieńskim ogólnopolskim zjeździe Szkolnych Kół Caritas, z którego przywiozły bryłki soli, bo to właśnie one są solą ziemi.

Za cel postawiliśmy sobie również ożywienie więzów łączących parafian. Od dziewięciu lat w pierwszą sobotę wakacji organizujemy festyn parafialny. Uczestniczą w nim wszystkie pokolenia skolwinian, ponieważ do współorganizacji festynu zapraszamy instytucje lokalne – Radę Osiedla Skolwin, Zespół Szkół Nr 10, Dom Kultury „Klub Skolwin”, Osiedlowy Klub Sportowy „Świt”, Klub Seniora, ZHP i ZHR. W ten sposób budzimy ducha wspólnoty parafialnej, spójnej w modlitwie i działaniu.

Członkowie Caritas

 

Uroczystości parafialne 20-lecia PZC odbyły się 8 III 2015 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla. Obecni byli ks. Maciej Szmuc i ks. Arkadiusz Wieczorek.

 
Rekolekcje Wielkopostne dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas PDF Drukuj

 

W dniach 28 lutego - 1 marca 2015 roku w Domu św. Józefa przy ul. Strzałowskiej 26 w Szczecinie odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. Przeżywaliśmy Dni skupienia poprowadzone przez ks. Mariusza Batora pod hasłem: "Za wszystko dziękujcie Panu". Choć wszyscy znamy biblijną przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, to dzięki naszemu rekolekcjoniście mogliśmy się w niej zagłębić. Konferencje sprzyjały refleksji i zadumie nad Słowem Bożym.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie


W rekolekcjach wzięło udział ponad 80 osób. Najliczniejszą grupę stanowili wolontariusze ze Szczecina, ale nie zabrakło również przedstawicieli PZC z Babinka, Barlinka, Cerkwicy, Dobrzan, Dolic, Gryfina, Polic, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Suchania i Wołczkowa.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, w którym było miejsce na Eucharystię, modlitwę, konferencje, sakrament pokuty i pojednania, ale i na wspólne posiłki, kawę i wieczór filmowy. W programie było również spotkane organizacyjne z dyrektorem - ks. Maciejem Szmucem.

Szczególne wyrazy wdzięczności dla ks. Mariusza Batora, który otoczył nas opieką duszpasterską.

Składamy również podziękowania spowiednikom oraz  pani Ewelinie z Domu św. Józefa za życzliwość, uśmiech i wszelką okazaną pomoc.

Parafię Chrystusa króla reprezentowały Agata Boretto-Kamińska i Dorota Matuszczak-Kozdroń.

 
75 Rocznica pierwszej wywózki na Sybir PDF Drukuj

 

W dniu 08.02.2015 r o godz.12.00  w Kościele pw. Chrystusa Króla w Skolwinie odbyła się msza św. z okazji 75 rocznicy pierwszej wywózki na Sybir. Mszę św. celebrował ks. dr Jan Mazur. Czynny udział we mszy św. wzięli uczniowie Zespołu Szkół Nr 10 w Szczecinie: Zosia Woś, Michalina Wojgienica, Kacper Ścibisz, Ania Sowińska, Patryk Kardziejonek, Adam Kalisiewicz, Aleksander Krypień. Oprócz nich we mszy św. wzięli udział absolwenci naszej szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców ZS 10, rodziny sybiraków oraz dziewczęta ze szkoły przy ul. Kamiennej. Uroczystość ta ukazała nam jak ważną rolę odgrywa pamięć o dziejach minionych dziejach, które spajają pokolenia Polaków. Serdeczne  podziękowania za okazałą pomoc kierowane są pod adresem p. Magdaleny Wojgienicy, p. Iwony Kanciały, p. Renaty Łażewskiej oraz kleryka Jana Patockiego.

 
Kolędowanie dla Stasia PDF Drukuj

 

Dnia 23 I 2015 r. przed Mszą wieczorną o 17.15 w kościele odbył się koncert kolęd dedykowany Stasiowi - mieszkańcowi ul. Inwalidzkiej, który uległ wypadkowi. Jego koledzy i koleżanki z Domu Kultury Klub Skolwin śpiewali i grali znane i nieznane kolędy i pastorałki pod opieką inicjatorki i instruktorki pani Katarzyny. Dziękujemy!

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
Solo Dios Basta PDF Drukuj

 

Solo Dios basta - Bóg sam wystarczy te słowa św. Teresy z Avila były tematem przewodnim naszego roratniego przygotowania do Bożego Narodzenia. Dopełnieniem naszej drogi ze świetą Karmelitanką było spotkanie w sobotę 10 I 2015 r. w klasztorze Miłości Miłosiernej w Szczecinie-Golęcinie.

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 26

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

DSC01448a.jpg.jpg