|
Parafialny Zespół Caritas na pielgrzymce diecezjalnej |
|
|
|
W dniu 17 IV 2015 ruszyła ze Szczecina pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas. Skład naszej parafialnej reprezentacji stanowiły: Maria Jolanta Cicha, Czesława Szmuksta, Agnieszka Wierzbicka i Agata Boretto-Kamińska. Program pielgrzymki obejmował zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej, pobyt w Ośrodku Caritas w Zakrzowie, wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w którym odbyła się Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Po wspólnym posiłku nastąpiło przejście pielgrzymów do Centrum Jana Pawła II. Zwiedzanie zakończyliśmy koronką do Bożego Miłosierdzia i udaniem się do Krakowa. Kolejnym punktem odwiedzin pielgrzymów był pobyt w Sanktuarium Bożego Grobu w Miechowie. Ostatnim miejscem pielgrzymowania było Jędrzejewo, w którym znajduje się opactwo cysterskie. Poniżej kilka fotografii z pielgrzymki.
ABK

Galeria - kliknij zdjęcie |
|
Bierzmowanie i małe sprzątanko... |
|
|
|
Dnia 15 IV 2015 r. młodzieży naszej parafii został udzielony Sakrament Bierzmowania. Szafarzem był ks. infułat Edmund Cybulski. Obecny był również ks. Arkadiusz Wieczorek. Oto kilka migawek z tej uroczystości. A wcześniej w sobotę 11 IV w ramach wiosennego sprzątania Skolwina, młodzież kl. III GM z wychowawczynią p. Kasią i s. Filipą sprzątała teren przykościelny, aby ich uroczystość była jeszcze piękniejsza.

Galeria - kliknij zdjecie |
|
Spotkanie Wielkanocne wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas |
|
|
|
Chrystus Zmartwychwstał!!! Radowaliśmy się tą nowiną podczas Spotkania Wielkanocnego wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas, które dobyło się w sobotę 11 IV 2015 r. w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.
Na wspólne świętowanie przybyły delegacje ponad 40 parafii z naszej archidiecezji. Bp Henryk Wejman przewodniczył Mszy św. i skierował do wolontariuszy słowo pasterskie zachęcające do dalszej posługi. Naszą parafię reprezentowała Maria (Jola) Cicha.
Dorota |
|
Wielkanoc 2015 |
|
|
|
Wielkanocny wystrój prezbiterium naszego kościoła...

|
|
Święcenie pokarmów (Wielka Sobota 2015) |
|
|
|
4 IV, w Wielką Sobotę, zgodnie z tradycją miało miejsce uroczyste poświęcenie pokarmów. Ten stary zwyczaj ma sprawić, że przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się jajkiem symbolizującym nowe życie Zmartwychwstałego Pana. Poniżej krótka fotorelacja...

Galeria - Kliknij zdjęcie |
|
Rekolekcje szkolne |
|
|
|
W dniach od 16 do 18 III odbywały się w naszej parafii rekolekcje szkolne. Prowadził je ks. Tomasz Ceniuch. Trzy dni w tematyce miłości: "Miłość do Boga, miłość do człowieka i miłość w praktyce". A drugi dzień był dniem rozjazdowym. Miejscami odwiedzin były: katedra, Stołczyn z domem Sióstr Uczennic Krzyża, Golęcino z hospicjum i Bulwar Gdański z domem Sióstr Kalkucianek. Oto kilka fotek.

Galeria - Kliknij zdjęcie |
|
|
|
|
|
|
Strona 24 z 40 |