|
Św. Cecylia |
|
|
|
W sobotę 22 XI 2014 r. po Mszy wieczornej ku czci św. Cecylii, Patronki muzyki kościelnej nasi skolwińscy organiści: Krzysztof Wawrzynki i Adam Głowacki dali przepiękny koncert. Z serca za ich posługę dziękujemy. Oto krótka migawka fotoreporterska.
|
|
66 lat temu |
|
|
|

66 lat temu w kościele Skolwińskim dnia 13 VI 1948 r. w niedzielę, odbyła się pierwsza po wojnie I Komunia św. Po raz pierwszy uczestniczyła w pełni trójka dzieci: Jadwiga Wawrzeło (+12 IV 1979 r.), Zbigniew Sampławski (śp.) i Andrzej Grześkowiak. Z uroczystości zdjęć nie było, ale zachowała się piękna pamiątka którą prezentujemy. Widnieje na niej podpis pierwszego proboszcza Stołczyna ks. Henryka Domalewskiego. Mimo zapisu iż Pierwsza Komunia została przyjęta w kościele Niepokalanego Serca NMP uroczystość odbyła się w naszym kościele pw. Chrystusa Króla. |
|
Wieczornica |
|
|
|
Dnia 10 listopada 2014 r. w przeddzień uroczystości 96. rodznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, gościliśmy w kościele grupę muzyczną "Niepokorni" którzy poprowadzili wspólny śpiew pieśni patriotycznych i religijnych. Po koncercie w Domu Parafialnym przy kominku odbyło się miłe spotkanko z naszymi Artystami.
|
|
Churching – czyli wspólne zwiedzanie kościołów |
|
|
|
Dnia 10 listopada 2014 r. odbył się czwarty spacer i wspólne zwiedzanie w ramach duszpasterstwa chorych, starszych i niepełnosprawnych naszej archidiecezji. Akcja „Churching – czyli wspólne zwiedzanie kościołów” to inicjatywa kleryka Roberta i wolontariuszy zaangażowanych w to duszpasterstwo, szczególnie od czasu rekolekcji wakacyjnych.
Tym razem nawiedziliśmy Cmentarz Centralny i kościół szkół salezjańskich przy ul. Ku Słońcu. W tym wydarzeniu uczestniczyło kilka osób ze Skolwina. Dlatego też modliliśmy się przy grobie kapłanów naszej archidiecezji, gdzie spoczywają szczątki doczesne ks. Henryka Świerkowskiego – pierwszego proboszcza Skolwina i ks. Tadeusza Cichorka – wikariusza w latach 1984 – 1985.
Najmłodszymi uczestnikami akcji byli: Milan i Alan, którzy spełnili mnóstwo zadań specjalnych, za co otrzymali dyplomy uznania. Poniżej krótka fotorelacja.
Dnia 10 listopada 2014 r. odbył się czwarty spacer i wspólne zwiedzanie w ramach duszpasterstwa chorych, starszych i niepełnosprawnych naszej archidiecezji. Akcja „Churching – czyli wspólne zwiedzanie kościołów” to inicjatywa kleryka Roberta i wolontariuszy zaangażowanych w to duszpasterstwo, szczególnie od czasu rekolekcji wakacyjnych.
Tym razem nawiedziliśmy Cmentarz Centralny i kościół szkół salezjańskich przy ul. Ku Słońcu. W tym wydarzeniu uczestniczyło kilka osób ze Skolwina. Dlatego też modliliśmy się przy grobie kapłanów naszej archidiecezji, gdzie spoczywają szczątki doczesne ks. Henryka Świerkowskiego – pierwszego proboszcza Skolwina i ks. Tadeusza Cichorka – wikariusza w latach 1984 – 1985.
Najmłodszymi uczestnikami akcji byli: Milan i Alan, którzy spełnili mnóstwo zadań specjalnych, za co otrzymali dyplomy uznania.
|
|
Rejs po Odrze |
|
|
|
W sobotę 25 X 2014 r. spora grupa dzieci, ministrantów, młodzieży i rodziców pod wodzą ks. Tomka, dzięki życzliwości parafii katedralnej (i ks. Michała Mikołajczaka) odbyła niezwykły rejs po Odrze. Oto krótka fotorelacja.

Galeria - kliknij zdjęcie |
|
Dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii św. |
|
|
|
Od tego roku w naszej diecezji przystępowanie dzieci do I Komunii odbywać się będzie w III kl. Przygotowanie dzieci w szkole, na mszy w niedziele, na spotkaniach przyparafialnych, ma być wspierane przez rodziców, którzy w biurze, czy zakrystii zgłoszą dziecko i swoją gotowość w przygotowaniu dziecka.
Zachęcamy do zapoznania się z zatwierdzonym przez Arcybiskupa Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego Andrzeja Dzięgę dokumentem "Normy porządkujące przygotowania i przeżywania Pierwszej Spowiedzi Świętej i Pierwszej Komunii Świętej w parafiach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej". |
|
|
|
|
|
|
Strona 27 z 40 |